Czcionki:
Kontrast:
subregion ue

Porozmawiajmy o Funduszach

Dodano: 26.08.2019

Audycje radiowe „Zmieniamy Śląskie”

Chcesz wiedzieć, na jakie przedsięwzięcia w województwie są obecnie przeznaczane unijne środki? A może szukasz dofinansowania dla własnej inwestycji? Słuchaj regularnie regionalnych stacji radiowych i bądź na bieżąco z możliwościami, dzięki którym Śląskie cały czas zmienia się na lepsze!

W najbliższym odcinku…

…dowiesz się, jakie możliwości rozwoju dzięki Funduszom Europejskim mają osoby bezrobotne lub nieaktywne zawodowo. O różnych formach wsparcia zawodowego porozmawiają marszałek województwa Jakub Chełstowski oraz przedstawiciel firmy „Blueform” z Jastrzębia-Zdroju, która realizuje projekt unijny z zakresu podnoszenia kompetencji zawodowych poprzez organizację szkoleń profilowych.

30 sierpnia rusza konkurs, w ramach którego można uzyskać dofinansowanie na działania poprawiające szanse bezrobotnych na rynku pracy. W grę wchodzą szkolenia, kursy zawodowe, praktyki i staże, doradztwo zawodowe oraz pośrednictwo pracy w Unii Europejskiej w ramach sieci EURES. Do końca września agencje zatrudnienia, instytucje szkoleniowe i inne podmioty z Obszaru Strategicznej Interwencji (posiadające siedzibę na terenie Bytomia i/lub Radzionkowa) mogą pozyskać europejskie środki na organizację przedsięwzięć podnoszących kwalifikacje zawodowe osób bezrobotnych po 30 roku życia. Nowością w ramach projektów realizowanych z funduszy unijnych będzie możliwość wsparcia również:

  • imigrantów i reemigrantów,
  • osób odchodzących z rolnictwa,
  • osób o niskich zarobkach, zatrudnionych na umowach krótkoterminowych oraz pracujących w ramach umów cywilno-prawnych.

Pula na dofinansowania w konkursie wynosi ponad 30 milionów złotych!

Słuchaj nas

  • 28 sierpnia o 13:55 w Radiu Katowice,
  • 28 sierpnia o 14:15 w Radiu eM,
  • 29 sierpnia o 12:35 w Radiu Silesia,
  • 30 sierpnia między 16:00 a 17:00 w Radiu Fest.

Szczegóły naboru

Więcej o możliwościach dofinansowania wsparcia zawodowego dowiesz się z ogłoszenia o konkursie.

Zmieniamy Śląskie - audycje

Logotypu EU