Czcionki:
Kontrast:
subregion ue

Już jest Przewodnik dla beneficjentów programu Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021-2027

Dodano: 28.04.2023

Została opublikowana pierwsza wersja „Przewodnika dla beneficjentów programu Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021-2027″ przyjętą przez Zarząd Województwa.

Jest to jeden z elementów zasad realizacji programu FE SL 2021-2027, które będą przez nas przyjmowane i publikowane dla działań, za których realizację odpowiada Departament Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Co znajdziesz w podręczniku

Jeśli zamierzasz złożyć wniosek o dofinansowanie lub jesteś beneficjentem projektu jednego z takich działań, dzięki Przewodnikowi zapoznasz się z zasadami, prawami i obowiązkami jakie obowiązują od momentu złożenia wniosku, przez rozliczenie projektu aż do upływu okresu trwałości projektu.

Dowiesz się w jaki sposób będziemy kontrolować projekt, opisaliśmy zasady horyzontalne, zasady realizacji projektów partnerskich oraz hybrydowych, zasady stosowania pomocy publicznej oraz promocji projektów.

Znajdziesz tam również informacje między innymi o tym:

  • jak wprowadzić zmiany do projektów, które są wybrane do dofinansowania lub dla których masz już podpisaną umowę o dofinansowanie,
  • jak monitorować wskaźniki i trwałość projektu,
  • jak rozliczyć projekt, w tym jak i kiedy możesz złożyć wnioski o płatność,
  • jakie wydatki i pod jakimi warunkami mogą być kwalifikowalne,
  • jakie są zasady udzielania zamówień.

Aktualny dokument znajdziesz zawsze w sekcji „Zapoznaj się z prawem i dokumentami„.

Logotypu EU